קולגות ולקוחות שאלו אותי למה העמוד הזה לא נקרא קידום אתרים. האמת היא, שכל חברה לבניית אתרים היום מציגה לשונית של קידום אתרים ולדעתי זה מוזיל. כמישהי שבונה אתרים מאז 2003 ומקדמת אתרים בנישות תחרותיות בארץ ובחו”ל מאז 2008 ועשתה קסמים שהכפילו בעשרות (בארץ) ובעשרות אלפי (בחו”ל) אחוזים תנועה רלוונטית לאתר (הוכחות כאן) החלטתי שבעסק הפרטי שלי- אקדם לוקלית בלבד. זה לא מתאים לכל סוגי השירותים והמוצרים- אבל אם זה מתאים לעסק שלך – אשמח להסביר, לחקור ולהבין אם עבודה משותפת אכן נכונה לשנינו.

“מחשבים הם כמו אלים מהתקופה הישנה; המון חוקים בלי טיפת רחמנות” – ג’וזף קמפבל

למי מתאים קידום לוקאלי בגוגל?

נסו לחשוב באופן אובייקטיבי על הגולש שמחפש את המוצר או השירות שהאתר שלכם מציע. כמובן שיש לקוחות שיגיעו אליכם מפה לאוזן ויסעו “לאן שצריך” כי הם קהל שבוי. שימו את עצמכם במקומם- האם הייתם *נוסעים במיוחד* לנותן שירות שמצאתם בגוגל אם קיים אחד ממש בסביבתכם?

דוגמאות לקהלי יעד שקידום לוקאלי יכול להתאים להם: מקצועות אסתטיקה ויופי, סטודיו לצילום, תחומים טיפוליים (פיזי/רגשי/רפואי), יועצים (ייעוץ זוגי, מס) ועוד..

למה לקדם איתי את האתר שלך?

הניסיון
9 שנות ניסיון שהם שלי. לא של עובדים, לא של חברה בלונג-ראן. שלי.
ידע טכני
עבדתי מול מגוון מערכות ניהול. אני בספק שתהיינה עלויות פיתוח לצרכי קידום
שקיפות מלאה
כל הכלים של גוגל שאתקין יפתחו תחת חשבונך כך שהמידע נשאר ברשותך
נראות בגוגל
שיפור נראות התוצאות שלך בחיפוש שמך/שם המותג בגוגל.
מחוייבות והתחייבות
אם הודעתי שאעשה- גם אצליח. חוזה מחייב ודרקוני? לא אצלי!
הכל אפשרי
רוצה לקדם לבד? לוודא שהמקדם שלך אכן מקדם? הטבה מיוחדת לקורסים שלי
אהבת אמת – נוכל לעבוד יחד רק אם אבדוק, אמצא ואאמין שיש בסיס טוב לכך ששנינו נצא נשכרים מהתהליך.
שמי הטוב, המלצתך ויחסי העבודה בינינו חשובים לי יותר מכל סכום.
רוצה גם? כמה פרטים ומייד מתקשרת

מחיר קידום לוקאלי

בקידום אורגני, גם אם לוקאלי, אין קסמים והדברים לא קורים מייד. מדובר בתהליך שיכול לארוך חודשים/שנים. העלות תלויה בשלל דברים, למשל:

וותק הדומיין וההיסטוריה שלו.

היקף התכנים באתר – עמודים, היררכיה ועוד.

האם מישהו כבר עבד על האתר? יכול להיות שתהיה יותר עבודה כדי לתקן מאשר לבנות בצורה נכונה מההתחלה.

האם אנחנו מתמקדים בחיפוש לפי עיר/ אזור/ מילות מפתח מדוייקות? ועוד.

עלויות: כ-1,500 ש”ח לחודש.

Google Organic VS Adwords

  • זמינות – בגוגל ממומן ההודעות מופיעות כמעט במיידיות אחרי אישור הקמפיין ווידוא האשראי שלך. גוגל אורגני לעומת זאת אורך יותר זמן (תלוי תחום וגורמים נוספים).
  • מחיר – בגוגל ממומן תשלמו על כל הקלקה/ שיחה נכנסת מהנייד – ברגע שתחליטו להגביל תקציב/ מחיר לפעולה/ מחיר חודשי – המודעה שלכם תפסיק להופיע. בגוגל אורגני העלות היא למקדם בלבד ללא עלויות נוספות לגוגל. גם אם תחליטו להפסיק לשלם בגין הקידום האורגני- התוצאה שלכם תמשיך להופיע בגוגל – כמובן בהתאם לעבודה/ המאמצים שנעשים על ידי המתחרים שלכם.
  • מיקום בגוגל – בגוגל ממומן אין מיקום קבוע. בחיפוש אחד האתר יופיע ראשון ובחיפוש שניה לאחר מכן הוא יכול להופיע שלישי/ לא להופיע. ברגע שנגמר התקציב היומי המודעה שלך לא תופיע יותר. בגוגל אורגני לעומת זאת, המיקום שלך יהיה יציב יותר והקפיצות בדירוגים הן מתונות יותר.
  • רימרקטינג אחד מהיתרונות הגדולים של הממומן הוא האפשרות להציג מודעות באתרים שונים לגולשים שכבר בקרו באתרכם. הרימרקטיג נועד להגדיל את החשיפה למותג / למוצר ואפשר לשקול להוסיף קמפיין מודעות שכזה לקידום שלכם (עולה מעט יחסית ובעל אפקט העצמה משמעותי).