תהליך בניית אתר תדמית באינטרנט

בכל פעם שבונה אליי לקוח פוטנציאלי לבניית אתר אינטרנט, הוא שואל מגוון רחב של שאלות סביב התהליך עצמו. מאמר זה מיועד לך, הלקוח הפוטנציאלי, כדי שתדע ותכיר את השלבים הצפויים לך 🙂 מצורף הסבר תמציתי ועם זאת מקיף, על התהליך שנעבור יחד בעת תכנון ובניית אתר אינטרנט תדמיתי לעסק שלך.

אפיון האתר

טרם העברת הצעת מחיר קונקרטית, אצטרך לשמוע ממך אודות הצרכים שלך מהאתר. הצורך כמובן יכול מאוד להשתנות בהתאם לתחום העיסוק.

לעיתים לקוח יודע מה הוא רוצה, כדי לגבש שלד אמיתי נבצע מחקר שוק בו נכיר ונסקור את המתחרים שלך. לא כדי לשכפל או להעתיק, אלא כדי לדעת מה באתר יהיה must to have ואילו מה יהיה nice to have.

במהלך האפיון, תבין יחד עם איש המקצוע אילו קטגוריות יהיו באתר; תוכל להבין מה חשוב שיהיה בו ומה פחות; תחליט על המסר שיועבר בין דפיו; ותקבע על מה יש לשים את הדגש הרחב ביותר. בסיום השלב הזה, תגובש הסקיצה הראשונית של האתר (המראה שלו בצורה סטטית).

עיצוב האתר

עיצוב אתר שיתאים לתחומך וגם לטעם האישי שלך, מזכיר ברובו שיחה עם שדכנית שתצטרך לצייר בפניה את ה”כלה המיועדת”. מה הטעם שלך- גבוהה או נמוכה? בלונדינית או ברונטית? פלפלית או שקטה? לפיכך במקום להציג בפנייך תמונות, אבקש שתציג אתה בפניי אתרים שאתה אוהב, לאו דווקא בתחום העיסוק שלך, ולו בכדי להצליח לקלוע לטעמך האישי כבר בסקיצה הראשונית.

שלב עיצוב האתר הוא השלב הקריטי בכל תהליך הבנייה. שהמראה האתר הוא זה שיגבש את התדמית שלך בעיני הגולש, ולכן חשוב להקדיש גם לו הרבה מחשבה. בטח כבר שמעת את המשפט “רושם ראשוני……” – אז הוא נכון! במידה ויש לך חומרים גרפיים קיימים ואינך מעוניין בשינוי תדמית, ארצה להיחשף אליהם כדי שהאתר והתדמית הקיימת שלך יהיו בשפה גרפית זהה.

בניית האתר

פה הסתיימה העבודה הראשונית שלך, ובזמן שאני אבנה את אתר התדמית העתידי שלנו, אתה תתפנה לכתיבת התכנים לאתר. מרגע סיום התכנות, כל אתר ייבדק בדפדפנים הפופולריים (IE, Firefox וכמובן Chrome), באייפד, באייפון ובאנדרואיד כמובן. זאת כדי לוודא שהאתר נראה בדיוק כמו הסקיצה בכל הדפדפנים והמכשירים שציינתי.

למה לעבור את התהליך הזה דווקא איתי?

מבעד לניסיון הרב שצברתי, מחיר ואפשרויות תשלום נוחים, אני מאמינה שהיחס שתקבל יהיה אישי, מקצועי וזמין גם לאחר עליית האתר. כבעלת עסק קטן, רוב הלקוחות שלי מגיעים מפה לאוזן וזו הדרך לגדול.

שירות טוב יוביל להמלצה מצדך. שנינו יודעים שבעולם בו כל נותן שירות מתחרה במאות נותני שירות אחרים, המלצה אישית שווה המון.

אני בונה על זה שתמליצו עליי בכל פעם שמכר בסביבתכם רק יעלה על הדעת שהוא רוצה או צריך אתר, או עיצוב תדמית.

מה עוד?

אני מעצבת ובונה בעצמי, ואת האתר אעלה עבורך לאינטרנט. מאחר ואני מקדמת אתרים במקצועי, כל הפרמטרים לקידום אתרים יוטמעו באתרך כך שאם בעתיד תחליט לקדם אותו עצמאית או עם פרילנסר / חברה, התשתית תהיה קיימת ולא תחזור אליי לרכישת “תוספות / אקסטרות” שיעלו לך שעות פיתוח ועבודה נוספים.

מאני